Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Bílý Potok

Prodej rodinného domu, zemědělské usedlosti, dispozičně 6+1.

 

Podlahová plocha 742 m², pozemek o rozloze 5.539, m².

 

 

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji mimořádného rodinného domu – statku, dispozičně 6+1 s 53 m² velikým obývákem s dřevěným trámovým stropem, s 24 m² velkou kuchyní s výstupem na terasu, velkou koupelnou, samostatným záchodem, pracovnou, prádelnou, šatnou a s třemi ložnice v podkroví.

Objekt o zastavěné ploše 189 m² stojí na pozemku o rozloze 5.539 m² na úpatí krásných klidných Rychlebských hor v horní části Bílého Potoku u Javorníku, jednu hranici pozemku tvoří malý potok. Pozemek je rozdělen na ovocný sad, zahradu, louku pro koně a užitnou plochu.

Dům je částečně podsklepený místnostmi z kamene s klenbovými stropy. Dům je ve vlastnictví stavební firmy zabývající se od r. 1990 se rekonstrukcí staveb a tento objekt prošel v r. 2008 nákladnou generální rekonstrukcí dle projektu brněnského architekta za účelem vlastního využívání.

Byly realizovány zásadní dispoziční změny, zbourány staré příčky, podlahy a stropy, objekt vyl podřezán proti vlhkosti a byly provedeny kompletně nové vnitřní rozvody topení vč. kotelny a komínů, vody, elektřiny a přípojky vody, kanalizace a elektřiny. V objektu je kotelna, nové komíny a je vytápěn kotlem na dřevo nebo elektrokotlem s rozvodem do radiátorů, v koupelně do podlahového vytápění a v hale krbem. Byly provedeny nové podlahové konstrukce, dřevěná okna a dveře, omítky. Celá obytná část má zateplené podlahy, stropní konstrukce v podkroví a z 50 % je proveden kontaktní zateplovací systém fasády. K obytné části přiléhá hospodářský objekt s garážemi, skladem a stájí pro koně o zastavěné ploše 402m².

Objekty jsou průběžně opravovány, v r. 2020 se provedlo nové zastřešení pro hospodářské stroje a opravy na hospodářské části. Na obytné části je vhodné dokončit zateplení fasády, vyměnit kotel na biomasu a v horizontu 10 let provést novou krytinu. Dopravní obslužnost je zajištěna pravidelnou autobusovou linkou do Javorníku a Jeseníku, zastávka autobusu je 5 min. chůze. Bydlení nabízí také spoustu letních aktivit – světoznámé Rychlebské stezky 20km, koupání a plachtění na Nyských a Otmuchovských jezerech 13km, historické město Paczkow 6km, Priessnitzovy léčebné lázně 31km. V zimě je dojezdová vzdálenost do všech známých lyžařských středisek v Jeseníkách od 30 do 50 minut autem.

Cena za nemovitost 3.990.000,- Kč. k jednání včetně právního servisu.

Prodáno v aukci za 4.990.000,- Kč

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

 

Videoprohlídka

Bílý Potok (Javorník) – Wikipedie

Bílý Potok se poprvé připomíná roku 1310 pod jménem Wyzbach; tehdy tu již bylo 20 lánů, kostel a zákupní fojtství. Patřil od počátku do majetku vratislavského biskupství a roku 1420 se připomíná jako součást panství Jánský Vrch, u něhož část vsi zůstala až do zrušení patrimoniální správy roku 1850. Jiná část vsi, vzniklá zřejmě ze statků fojtsví, byla biskupským lenním statkem: poprvé se to roku 1527 připomínají jako leníci David Grozner a Kašpar Zedlitz. Vlastníci léna se velmi rychle střídali - ve druhé polovině 18. století to byli von Rothkirchové, von Gilgenheimové, svobodní pánové Stillfriedové, von Mannsteinové -, až roku 1797 léno přešlo do nešlechtických rukou. Posledním majitelem před rokem 1848 byl zakladatel Lázní Jeseník Vincenz Priessnitz, který Hamberk a Bílý Potok koupil od Antonína von Wyschetzkyho roku 1841.[2]

U kostela sv. Vavřince, který ve vsi stál od jejího založení, existovala nejpozději roku 1579 i fara.

1. ledna 1976 byla dosavadní samostatná obec Bílý Potok přičleněna k městu Javorník.[3]

Osadou Bílého Potoka je Kohout (do roku 1949 Hamberk,[4] něm. Hahnberg) na severozápad od Bílého Potoka (jediná silnice odtud však vede přímo do Javorníka). Byl založen kolem panského dvora, respektive malého zámku. Ten byl pak sídlem vrchnosti, a proto se lennímu statku Bílý Potok často říkalo statek Hamberk.[5]

Zdroj - Wikipedia.org

soupispamatek.com

Jméno vsi v české (1882) i německé podobě (Weissbach, 1290) je spojeno s potokem, u něhož byla založena. Součástí vsi je osada Kohout (německý název Hamberk do roku 1949). Katastrální území zaujímá 1169 hektarů polí, luk a lesů. Severní okraj katastru je totožný se státními hranicemi s Polskou republikou.

Bílý Potok leží v sousedství Javorníka. Ves se  táhne podél potoka v střední nadmořské výšce 287 m, na dvě poloviny ji rozděluje silnice směřující z Javorníka na severozápad do Horních Hoštic a Bílé Vody, resp. na sever do Pačkova (Paczków).

Pozemkové knihy začínají 1622, církevní záznamy 1686. Obec užívala pečeť sv. Vavřince, patrona zdejšího kostela. Nejstarší otisk pečetidla je z roku 1722. Obec neměla nikdy svůj vlastní znak, byť v německé vlastivědné literatuře se objevuje jeho vyobrazení, vycházející právě ze znameni na obecních razítkách ve 30. letech 20. století. Znakem Bílého Potka by podle ní měl být v modrém štítě zlatý postavený snop a za ním zlatá kosa zkřížená se zlatými hráběmi.

1.ledna 1976 byl Bílý Potok administrativně přičleněn k Javorníku.

V současné době je v Bílém Potoku evidováno 104 adres: 98 čísel popisných (trvalé objekty), 6 čísel evidenčních (dočasné či rekreační objekty) a 243 obyvatel (z toho 117 mužů a 126 žen).

Zdroj - soupispamatek.com

Realitní Poradna

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 603 433 890

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.


Realitní Poradna

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF