Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Chata Rajnochovice

 

Prodej chaty 80 m², pozemek 413

Popis nemovitosti

Prodej podsklepené chaty k celoročnímu užívání v Rajnochovicích na Kroměřížsku v Hostýnských vrších.

Chata je dispozičně 3+1, v suterénu se nachází technické zázemí a garáž. INP pokoj s krbem, kuchyň a WC. IINP dva neprůchozí pokoje. Na fotografiích z INP je vidět nachystané a uskladněné zastřešení verandy.

Voda se odebírá z vlastní studny vzdálené cca 20 m v lese nad chatou, nová vodárna je uskladněna ve sklepě chaty, stačí pouze vykopat a uložit vedení vody do výkopu.

Nové plastové okna s bezpečnostními uzamykatelnými žaluziemi.

Elektřina v chatě 230V a 400V. Odpady svedeny do septiku s přepadem do trativodu.

Na pozemku u chaty se nachází zastřešená pergola, ohniště s posezením.

Dojez je až k chatě. Přístup k chatě je zajištěn po obecní (nezpevněné) komunikaci.

Cca 3 km od chaty se nachází lyžařský areál Troják, jsou atrakce na léto i na zimní sporty, cca 3 km od chaty zimní středisko Tesák, možnost zimního využití, síť sjezdových trati a běžeckých stop.

2 km vzdálená rozhledna Maruška.

Cca 2 km vzdálený Ranč, ekoturistika v koňském sedle, u Ranče se nachází obnovena 350 m dlouhá lesní železnice.

Majitel si vyhrazuje právo prodat nemovitost nejvýhodnější nabídce.

Cena za nemovitost včetně právního servisu 1.200.000,- Kč. K jednání.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

Nemovitost je prodána.

Videoprohlídka

Rajnochovice

Obec Rajnochovice je turisticky vysoce atraktivním centrem Hostýnských vrchů, na jehož území se nachází i nejvyšší vrcholy Kelčský Javorník (865 m n.m.) a Čerňava (844 m n.m.).

Jedná se o rozmanitou obec převážně zalesněnou s mnoha pasekami, jež jsou odrazem historického osídlování. Rajnochovice jsou oblastí klidu v srdci přírodního parku Hostýnské vrchy.

Díky velkému podílu lesů je zdejší klima srovnatelné s rakouskými Alpami (v minulosti se zde nacházely klimatické lázně). Hlavním a nejdelším údolím protéká říčka Juhyně.

Domy a chalupy jsou roztroušeny téměř po celém území, často na pasekách a samotách. V létě bývá počet obyvatel až trojnásobný, jen rekreačních chat a objektů je zde přes 550.

Zdroj - Rajnochovice.cz

Wikipedie

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1721. Původně na místě dnešních Rajnochovic byla osada Polom, Paseky a jiné další osady. 11. července 1721 tyto osady sloučilo šest synů (Jan, Martin, Václav, Jiří, Matouš, Vilém) bači Mikuláše Rajnocha,[3] od nějž vznikl název Rajnochovice. Mikuláš Rajnoch, podle údaje o sňatku v roce 1676,[4] pocházel ze vsi Pstruží.

Zdroj - Wikipedia.org

Arcibiskupská lesní železnice

Arcibiskupská lesní železnice v Rajnochovicích sloužila v letech 1905–1921 k dopravě kulatiny z oblasti Kelečského Javorníku, z revíru Podhradní Lhota na parní pilu v Rajnochovicích. Revír Podhradní Lhota byl majetkem olomouckého arcibiskupství a byl pod správou ředitelství arcibiskupských statků v Kroměříži.

S nápadem vybudovat lesní železnici v Rajnochovicích přišel olomoucký knížecí arcibiskup dr. Theodorus Kohn. Projekt na výstavbu lesní železnice s rozchodem kolejí 700 mm uvažoval původně s délkou 20 km a zpracoval jej vrchní inženýr Nagy z Peště v roce 1902. Policejní pochůzka se konala ve dnech 12. a 13. 10. roku 1903 a stavební povolení bylo uděleno ministerstvem železnic dne 8. 11. 1903.

Výstavba lesní železnice probíhala v obtížném terénu, bylo nutné vybudovat mnoho umělých staveb, zejména propustků, velkou komplikací bylo vedení tělesa železnice podmáčeným územím. Stavbu prováděly firmy Obranský v Olomouci a Souček z Prosenic, investorem bylo ředitelství statků Kroměříž, přičemž délka železnice byla zkrácena na 9,6 km. Na výstavbě umělých staveb trati byli zaměstnáni italští kameníci.

Zdroj - Rajnochovicka.cz

Místopisy

Základní informace

Kraj: Zlínský
Okres: Kroměříž
Správní obvod: Bystřice pod Hostýnem
GPS souřadnice: 49.412990N, 17.813159E
Nadmořská výška: 420 m n. m.
První pís. zmínka: rok 1721 (301 let)
Katastrální výměra: 4 144 ha
Počet obyvatel: 490
PSČ: 768 71
Adresa URL: www.rajnochovice.cz

Zdroj - Místopisy.

Kudy z nudy

Říká se, že zdejší povětří je stejně čisté, jako horský vzduch v Tatrách nebo v Alpách. V minulosti zde stávaly hrady, přebývali poustevníci, své umění předváděli italští kameníci, dokonce zde zanechal výraznou stopu i věhlasný císařský architekt Giovanni Pietro Tencalla. Vyráběla se zde keramika, zpracovávalo se dřevo, proslulé byly hamry k výrobě železa.

Hovoříme o Rajnochovicích, obci, ležící v podhůří Hostýnských vrchů. Na území Rajnochovic leží dva nejvyšší body tohoto pohoří – Čerňava (844 m n. m.) a Kelčský Javorník (865 m n. m.). Obec vznikla sloučením menších pasekářských samot roztroušených po okolních stráních na počátku 18. století se souhlasem hraběte a olomouckého biskupa Schrattenbacha.  

V této době také biskup Strattenbach nechal v Rajnochovicích postavit nový prostorný kostel, který nahradil původní malý dřevěný kostelík sv. Anny. Využil k tomu návrhu proslulého italského architekta Giovanni Pietro Tencally, který byl mimo jiné autorem návrhu Květné zahrady v Kroměříži, Arcibiskupského paláce, baziliky na sv. Kopečku v Olomouci a dalších skvělých staveb. Není divu, že kostel Narození Panny Marie a sv. Anny je jedním z obdivovaných barokních skvostů, je dokonce nazýván valašskou katedrálou.


Zdroj - Kudy z nudy.

Turistika

Rajnochovice jsou podhorskou rekreační obcí a najdeme ji pod severními vrcholky Hostýnských vrchů a v údolí říčky Juhyně, severovýchodně od Bystřice pod Hostýnem.

Obec se rokládá v severní části přírodního parku Hostýnské vrchy a je obklopena malebnými lesy. Rajnochovice jsou nevelkou obcí se 530 stálými obyvateli. Západním směrem se nad obcí zvedá kopec ( 608 m.n.m.) se zříceninou hradu Šaumburk a Zubříč.

Západně od obce jsou v oblasti lesa pozůstatky úzkokolejné železnice, jež sloužila pro Dopravu dřeva. V nedalekém okolí obce najdeme tři přírodní památky a to Skaliska-Polomsko, Vřesoviště Bílová a Sochová a také dvě rezervace a to Kelčský Javorník a Čerňava.

V jižní části obce je řada chat a rekreačních objektů. Jižním směrem nedaleko od obce jsou dvě lyžařská střediska a to Troják a Tesák. Jižním směrem od obce je na toku Juhyně vyudovaná malá vodní nádrž tak zvaná klauza, jež sloužila k vyrovnání vodní hladiny v říčce při plavení dřeva. Východně od obce najdeme studánku a vedle ní kostel. Obcí prochází červená turistická značka a je tu výchozí bod žluté značky a naučné stezky Hostýnské vrchy. Kromě turistických tras se v obci křižují lokální cyklostezky.

Zdroj - Turistika

 

Realitní Poradna

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 603 433 890

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.


Realitní Poradna

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF