Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Linhartovy

Prodej dvou domů,

první dům se nachází v přestavbě o podlahové ploše 160 m²,

druhý samostatně stojící rekreační dům o užitné ploše 56 m²,

domy stojící na rovinatém pozemku o rozloze 1 415 m².

Popis nemovitosti

Vítejte v oáze klidu a pohody, kde se snoubí moderní výstavba s půvabem přírody!

Prodej dvou rodinných domů které se nachází v Linhartově u Města Albrechtic.

První dům v přestavbě o podlahové ploše 160 m².

Druhý samostatně stojící rekreační dům o užitné ploše 56 m².

Oba domy stojící na rovinatém pozemku o rozloze 1 415 m².

Příběh domova: Tento zateplený rozlehlý dvougenerační rodinný dům o podlahové ploše 160 m² nabízí nekonečné možnosti pro pohodlné bydlení či odpočinek. Dispozičně INP 2+kk, IINP 2+1.

K tomu přidáváme samostatně stojící zateplený rekreační dům s užitnou plochou 56 m², který je umístněný na rovinatém pozemku o rozloze 1 415 m². K dokonalosti patří i skleník a malebná stodola s dílnou na pozemku, přidávající unikátní kouzlo domova.

Kvalita života: Voda z vlastní studny, elektřina 230V i 400V, odpady pečlivě svedeny do septiku s přepadem do trativodu. Vytápění je zajištěno kotlem na tuhá paliva nebo elektrickým kotlem s měděnými rozvody do radiátorů. Rekreační dům, obývatelný celý rok, poskytuje teplé prostředí díky kachlovým kamnům a elektrickému bojleru pro ohřev teplé vody.

Lokalita: Městečko Linhartovy, které náleží k Městu Albrechtice, se pyšní ideální polohou pro trvalé bydlení nebo relaxaci. Dům je pouhých pár kroků od sjezdu ze silnice č. 57, spojující Město Albrechtice s Krnovem. Pět minut chůze vám postačí k dosažení železniční zastávky na trati propojující Město Albrechtice a Krnov.

Možnosti využití: Po dokončení přestavby můžete využít dům jako dvě samostatné bytové jednotky v INP 2+kk a IINP 2+1, čímž získáte flexibilitu pro různé potřeby a životní situace.

Výhody: K domu náleží krásná udržovaná zahrada a vlastní parkoviště, které zajišťují pohodlí a estetiku prostoru.

Cena: Za tuto jedinečnou nabídku s veškerým materiálem na dokončení přestavby, udržovanou zahradou a rekreačním domem, lze jednat. Cena k jednání činí 4.800.000,- Kč.

Energetická náročnost: Třída G - Mimořádně nehospodárná. Splňuje předpisy dle vyhlášky č. 148/2007 Sb.

Nyní máte šanci stát se součástí této exkluzivní nabídky, kde se spojuje historie s moderním pohodlím. Zajímáte se o toto jedinečné bydlení? Kontaktujte nás a dejte svému snu o novém domově prostor k růstu.

Linhartovy

Linhartovy byly založeny v průběhu 13. století, podnět k osídlení dal olomoucký biskup Bruno ze ze Schauenburku, který se rozhodl oblasti severní Moravy kolonizovat německými osídlenci. Tato oblast původně náležela do vlastnictví olomouckých biskupu, následně se stala součásti Opavského knížectví a posléze náležela Krnovskému knížectví, a to se stalo od 15. století součásti SlezskaPrvní písemná zmínka o obci pochází z roku 1377, kdy byly Linhartovy v držení Mikuláše z Vidbachu, který byl purkrabím opavských knížat na hradě Hradec nad Moravicí.[4][5]. V roce 1478 získali panství Linhartovi bratři Jan Trojan a Václav z Vladěnína a současně také obce OpaviceHolčovice, Mokré, Hošťálkovy a Rudíkovy za projevené služby opavskému knížeti Viktorínovi z Poděbrad.[6].

Následně jej vlastnil syn Václava z Vladěnína Ojíř z Fulštejna[7] Poté byly Linhartovy ve vlastnictví Ojířova syna Lacka Ojíře z Fulštejna na Linhartovech, který byl komorníkem krnovského knížectví. Lacek Ojíř přenechal panství Linhartovy svému bratrovi Albrechtovi z Fulštejna na Linhartovech v roce 1555, který však v roce 1564 zemřel. Panství přešlo zpět na Lacka Ojíře[8]. Jeho manželkou byla Magdaléna Rotmberková z Ketře. Manželství bylo bez potomků, a tak v závěti určil dědicem jejího nezletilého syna z prvního manželství a poručníkem byl druhý manžel jeho sestry Magdalény z Fulštejna Jiří Bernárd Tvorkovský z Kravař[9]. Magdaléna z Fulštejna měla z prvního manželství s Bartolomějem Kravařským ze Šlevic dvě dcery Bohunku Kravařskou ze Šlevic, která zdědila nově vniklé panství Hošťálkovy a druhá dcera Kateřina Kravařská ze Šlevic se provdala v roce 1577 za Václava Haugvic z Biskupic[10][11][12]Haugvicové z Biskupic následně vlastnili panství Linhartovy, které prodali v roce 1658 prodali svým příbuzným Sedlnickým z Choltic.

V roce 1742 byla vesnice rozdělena mezi Rakousko a Prusko. Po zrušení patrimoniálního panství se stali Linhartovy v roce 1850 samostatnou obcí. Zároveň byla součásti obce vedlejší obec Krásné Loučky v letech 1850 až 1918. Rakouská část je dnes součásti v České republiky. Pruská část je dnes sołectwo (ves) Lenarcice ve gmině Głubczyce a součást Polska.

Zdroj - Wikipedia.org

 

Zámek v Linhartovech

Linhartovský zámek byl vybudován v druhé polovině 16. století přestavbou linhartovské tvrze na renesanční sídlo a za dobu svojí existence několikrát zchátral.
Linhartovský zámek leží na půli cesty mezi Krnovem a Městem Albrechticemi. Pravidelně zde probíhá řada kulturních událostí. V zámku se nachází stálá expozice keramiky pana Jana Kutálka, hraček, keramických hrnečků, lázeňských pítek, poštovnictví, klíčů nebo stavebnice Lego.

Malí i velcí si zde prohlédnou autíčka, nafukovací a dřevěné hračky, miniexpozici vláčků, historické panenky nebo fotografie slavných českých herců, filmové plakáty a promítací techniku. V prostorách zámku se konají koncerty, vernisáže, tradiční velikonoční a vánoční jarmarky, letní zábavné akce pro děti a oblíbené noční prohlídky zámku.

Prohlédnout si můžete také zámecký park včetně památného dubu z konce 13. století. Netradiční prostory zámku v Linhartových jsou také k dispozici pro zařízení svatby.


Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/zamek-v-linhartovech

 

Linhartovy - Jesenikyinfo

Zámek Linhartovy naleznete na půli cesty mezi Krnovem a Městem Albrechticemi. Byl vybudován v druhé polovině 16. století přestavbou linhartovské tvrze na renesanční sídlo. Za dobu svojí existence několikrát zchátral, aby byl v současnosti postupně rekonstruován. Na linhartovském zámku se nachází stálá expozice šicích a pletacích strojů, vzácná keramika pana Jana Kutálka, expozice křesťanství, citer, expozice historie četnictva, galerie harmonií a především také galerie žáků z výtvarné dílny v Městě Albrechticích. V prostorách zámku se konají koncerty, vernisáže, tradiční velikonoční a vánoční jarmarky, letní zábavné akce pro děti, jako je například pasování dětí mateřské školy na prvňáčky a noční prohlídka zámku zakončená velkolepým ohňostrojem. V areálu zámku je také možnost prohlídky zámeckého parku včetně památného dubu z konce 13. století. Na zámku lze zakoupit i suvenýry a pohlednice.

Zdro:jeseniky.net

 

Linhartovy - Tipy na výlet

Zde naleznete tipy na výlety pro okolí obce Linhartovy. Tipy na výlet jsou generovány náhodně z bodů zájmů, které obsahují seznam památek, ale také poklidné výlety s dětmi, rodinné výlety či sportovní a turistické zajímavosti pro náročnější.

Podrobné třízení jednotlivých tipů na výlet můžete provést níže (pod fotogalerií) v sekci "V OKOLÍ OBCE LINHARTOVY SE TAKÉ NACHÁZÍ". Jednotlivé tipy na výlet pro obec Linhartovy a její okolí si můžete také zobrazit na podrobné mapě (přiblížením tlačítkem "plus") a výběru zobrazení jednotlivých bodů zájmu - tzn. tipů na výlet.

Zdroj - Místopisy.cz

 

Turistika.cz

https://www.turistika.cz/mista/linhartovy/detail

Wikiwand

https://www.wikiwand.com/cs/Linhartovy

Vyletnik.cz

https://www.vyletnik.cz/rejstrik/linhartovy/

infojeseniky.cz

http://www.infojeseniky.cz/content/hruby-nizky-jesenik-historicke-zajimavosti-zamek-linhartovy.aspx

Zámek Linhartovy

Zámek naleznete na půli cesty mezi Krnovem a Městem Albrechtice v Linhartovech na Bruntálsku.

Pravidelně v něm probíhá řada kulturních událostí. Zámek je klasickou ukázkou toho, jak se z původní gotické tvrze stalo renesanční sídlo, které prošlo posléze barokní přestavbou.

Ve stavbě jsou tak uchovány prvky ze všech těchto etap.

Zdroj - Kultura.cz

 

Realitní Poradna

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 603 433 890

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.


Realitní Poradna

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF