Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Pozemek Osoblaha

 

Prodej pozemku pro bydlení, 2.800 m².

 

 

 

Popis nemovitosti

Pozemek pro bydlení v Osoblaze o celkové rozloze 2.800 m².

Na pozemku se nachází zbořeniště domu, zbyl po něm zachovaný sklep.

Pozemek je rovinatý nacházející se 10 minut od náměstí v Osoblaze.

Nabízený pozemek je vedeny v územním plánu města Osoblahy k zastavění. Může se na pozemku stavět. Nebo na pozemek dovést Mobilheim a bydlet, nebo využít k rekreačnímu bydlení.

U pozemku elektrické vedení. Plyn se zde nenachází.

Majitel si vyhrazuje právo prodat nemovitost nejvýhodnější nabídce.

 

1. dubna 2021 nemovitost zveřejněna.


11. června 2021 nemovitost prodána.


Vyvolávací cena 300.000,- Kč.


Prodán za 365.000,- Kč.

Videoprohlídka

Poloha

Město Osoblaha sousedí na severovýchodě a východě s gminami Prudník a Horní Hlohov v Polsku, na jihu s Bohušovem, na jihozápadě s Dívčím Hradem a na západě s Hlinkou. Od okresního města Bruntál je vzdáleno 36,5 km a od krajského města Ostrava 64 km.

Geomorfologicky patří Osoblaha k provincii Středoevropská nížina, subprovincii Středopolské nížiny, oblasti Slezská nížina (geomorfologický celek Opavská pahorkatina, podcelek Osoblažská nížina); jen nejzápadnější cíp katastru, v okolí Osoblažského lesa patří k provincii Česká vysočina, subprovincii Krkonošsko-jesenické (Sudetské), oblasti Jesenické (Východosudetské) (geomorfologický celek Zlatohorská vrchovina, podcelek Jindřichovská pahorkatina). Zde také dosahuje území Osoblahy nejvyšších nadmořských výšek (přes 290 m n. m.); jinak je nejvyšším kopcem nad Osoblahou Červenice (285 m n. m.).

Území Osoblahy patří do povodí Odry, resp. řeky Osoblahy, která městem protéká z jihu na sever. Samotné město se nachází na soutoku řeky Osoblahy s Lesným potokem. Severněji, v části Studnice, se do řeky vlévá ze západu říčka Prudník.

Území města pokrývá z 80 % zemědělská půda (68 % orná půda, 10 % louky a pastviny), z 10 % les a z 8 % zastavěné a ostatní (např. průmyslové) plochy.

Zdroj - Wikipedia.org

 

Kudy z nudy

Osoblahu, která leží v Osoblažském výběžku téměř na hranicích s Polskem, známe jako cílovou zastávku úzkokolejky, začínající v Třemešné ve Slezsku. Leckdo se ale projde pouze po nádraží a hned se vrací zpátečním vlakem – a to je rozhodně škoda.

Osoblaha překrásné historické město?

Na informačních panelech se dočtete, že Osoblaha bývala památkově nejhodnotnějším městem Slezska s velmi zachovalou židovskou čtvrtí, ale náměstí a jeho okolí zaplňují domy z druhé poloviny 20. století. Co se stalo? Městu několikrát vypleněnému nájezdníky, zničenému požáry, morem a povodněmi, které se vždy vzchopilo k dalšímu rozkvětu, zasadila drtivý úder druhá světová válka. Osoblaha sice byla osvobozena jako první město na území ČR už v březnu 1945, bohužel 90 % budov bylo nenávratně poničeno. Většina lidí odešla, v roce 1960 Osoblaha přišla o titul města a později byly odstřeleny i zbytky kostela.
 

Výlet úzkokolejkou.

Starou Osoblahu tak připomínají jen historické fotografie a obrazy, současná zástavba je většinou novodobá. Němým svědkem proměny města byla úzkokolejná dráha, uvedená do provozu v roce 1898. Měří 20 km a vlaky po ní jezdí nanejvýš rychlostí 40 km/hod, na klasickou železnici se trať napojuje ve stanici Třemešná ve Slezsku severozápadně od Krnova. Vedle motorových souprav tu v létě jezdívají i turistické vlaky tažené parní lokomotivou, oblíbenou akcí je jízdenka parním vlakem tam a zpátky, kombinovaná s volnou vstupenkou na osoblažské koupaliště.
 

Hřbitov, bludný balvan a Džungle.

Z městečka, kde před válkou bylo například pět mlýnů, cukrovar, pivovar, krajkářská škola a muzeum, byl zachráněn jen židovský hřbitov z konce 14. století a kostel sv. Mikuláše na hřbitově za obcí, vidět můžete i nepatrný zbytek středověkých městských hradeb. V parku na návrší nad turistickým kempem trůní bludný balvan, severně od Osoblahy se nacházejí dvě přírodní rezervace: Velký Pavlovický rybník, oblíbená zastávka tažných ptáků a hnízdiště vodních ptáků, a Džungle, území se zbytkem luhu se starými stromy a mokřady. Nedaleko u Bohušova objevíte v lese zříceninu hradu Fulštejn.
 
 
 

Realitní Poradna

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 603 433 890

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.


Realitní Poradna

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF