Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Rekreační dům na dobré adrese.

 

Prodej rekreačního domu.

 

Kolaudován leden 2023.

 

Dolní Moravice, Jeseníky.

Popis nemovitosti

Ve výhradním zastoupení majitelů vám nabízím novostavbu rekreačního domu, dřevostavby, z ledna 2023 v Dolní Moravici, dispozičně jako 2+kk.

Dům se prodává plně vybaven, již nic víc kromě osobních věcí nepotřebujete a můžete se nastěhovat, užívat pohody a relaxu Jeseníků.

Podlahová plocha domu je 70 m², pozemek 214 m². Na pozemku parkovací stání pro dva automobily.

Po vstupu do domu se ocitnete v obývacím pokoji s kuchyňským koutem s jídelnou. Za stěnou se nachází wc, sprchový kout, umyvadlo a elektrický 160 litrový elektrický bojler na ohřev teplé vody. Vytápění domu řešeno tepelným čerpadlem vzduch – vzduch o příkonu 1kW a výkon 3,5 kW. Pokud to by nestačilo v každém patře domu jsou instalovány zásuvky pro připojení elektrických přímotopů na nízký tarif.

Z obývacího pokoje po dřevěných schodech se dostanete do půdního prostoru který slouží majitelům ke spaní. Tento prostor lze předělit a získat tak dva další pokoje.

Voda z obecního vodovodního řadu VaK Bruntál. Odpady elegantně svedeny do vlastního tříkomorového septiku s bio filtrem a kontrolní šachticí, odkud jsou tyto vody odváděny do vsaku.

Dolní Moravice je nádherná lokalita pod vrcholky Jeseníků, prožijete zde po celý rok krásné chvíle, jak v zimě tak v létě ale i na jaře a na podzim, malou ochutnávku z okolí chaty připojuji. Pro milovníky lyžařských sportů je tu Ski Areál Čerťák, Ski Aréna Karlov, Ski Areál Myšák, Ski Areál Pawlin. Pro milovníky výletů, vyhlídková věž – Nová Ves, Kapličkový vrch, Skanzen Jesenicka. Pro milovníky aktivního odpočinku Express Bikepark Karlov, Lanové centrum – hotel Kamzík, Funpark Kopřivná pod Pradědem. Do Horských Lázní Karlova Studánka 12 kilometrů, procházkou 2 a půl hodiny.

V Dolní Moravici najdete své místo pro život a odpočinek. A jedno malé + tu rozhodně najdete a to fajn sousedy.

Chcete nemovitost vidět a dozvědět se víc? Kontaktujte mne a já vás rád při prohlídce seznámím s domem i jeho majiteli.

Cena za nemovitost včetně právního servisu 2.950.000,- Kč.

Třída B - Velmi úsporná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

 PRODÁN.

Videoprohlídka

Obec Dolní Moravice

https://obecdolnimoravice.cz

 

Wikipedie

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1258, kdy náležela k panství Sovinec. Obyvatelé Dolní Moravice se zabývali především zemědělstvím a výrobou děl. V roce 1712 zde byla vybudována pila a papírna. Existence školy je uváděna od roku 1599.

Od roku 1949 je součástí obce i Horní Moravice a roku 1961 se její součástí stala i Nová Ves, původně hornická obec založená v roce 1604.

Zdroj - Wikipedia.org

 

Místopisy

TIPY NA VÝLET DOLNÍ MORAVICE

Zde naleznete tipy na výlety pro okolí obce Dolní Moravice. Tipy na výlet jsou generovány náhodně z bodů zájmů, které obsahují seznam památek, ale také poklidné výlety s dětmi, rodinné výlety či sportovní a turistické zajímavosti pro náročnější.

Podrobné třízení jednotlivých tipů na výlet můžete provést níže (pod fotogalerií) v sekci "V OKOLÍ OBCE DOLNÍ MORAVICE SE TAKÉ NACHÁZÍ". Jednotlivé tipy na výlet pro obec Dolní Moravice a její okolí si můžete také zobrazit na podrobné mapě (přiblížením tlačítkem "plus") a výběru zobrazení jednotlivých bodů zájmu - tzn. tipů na výlet.

Zobrazit obec Dolní Moravice na mapě. Kliknutím na logo (štít) bodu zájmu se zobrazí popisek.

Zdroj - Místopisy.cz

 

Tipy na výlety Dolní Moravice a okolí

Projděte si našeho průvodce a načerpáte nevšední tipy kam se vydat v kategorii tipy na výlety. Prozkoumejte okolí lokality Dolní Moravice a uvidíte co se dá zažít na téma tipy na výlety.

Ať to jsou sportovní nebo poznávací aktivity, prožijete příjemně strávený víkend.

A nakonec zjistíte, že v lokalitě Dolní Moravice nejsou jen turistické cíle v kategorii tipy na výlety, ale jsou zde další působivá místa, která by měla patřit do vašeho itineráře co navštívit.

Prozkoumejte co dělat v kategorii tipy na výlety v obci Dolní Moravice. Namátkou ze všech článků vybíráme: Skanzen JesenickaRozhledna Nová Ves.

Zdroj - Region tourist.

 

Kam na výlet v Dolní Moravici a okolí

ČESKO / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ / OKRES BRUNTÁL / DOLNÍ MORAVICE

Skanzen Jesenicka v Dolní Moravici

V Dolní Moravici se nachází skanzen s expozicí zaměřenou na historii hornictví, důlní činnosti a dobývání nerostných surovin na Jesenicku. Skanzen je také výchozím bodem pro putování po historických štolách.

V srdci jesenického podhůří, v hotelovém komplexu Avalanche naleznete Skanzen Jesenicka. Je věnován historii hornictví a těžby v podhůří Hrubého Jeseníku. Expozice je rozdělena do přízemí a podkroví a zahrnuje exponáty minerálů a hornin, důlní techniky a uměleckých předmětů hornictví.

Můžete si zde prohlédnout drobnou důlní techniku, minerály a mapové podklady, rýžovací misku, dobové kahany, záchranné přístroje, pracovní oblečení i kroj horníků. V podkroví skanzenu lze zhlédnout krátký film o štolách v blízkém okolí. Jedná se o především o štoly v lokalitě Nová Rudná a železorudné doly pod Jelení cestou, které jsou přírodní památkou. Kdo projeví zájem tato místa navštívit, může tak učinit pomoci geocachingu. Ve skanzenu vám zapůjčí GPS zařízení nebo Nordic walking hole. Mapu míst získáte zdarma ve skanzenu ke vstupence.

Zdroj - Kudy z Nudy.

Město Dolní Moravice - kultura, výlety, akce, památky, ubytování a gastro

Dolní Moravice - Kam za kulturou? Kam na výlet? Kam za památkami? Kam s dětmi?

Víme a poradíme!

Máme pro vás průvodce a tipy na to, co podniknout, kde se dobře najíst nebo kam se v okolí města Dolní Moravice rozhodně podívat.

Zdroj - Informuji.cz

 

Dolní Moravice | Historie obcí panství Sovineckého

DOLNÍ MORAVICE

Obec se skládá ze tři místních částí – Dolní Moravice, Horní Moravice, která k nim byla přiřazena roku 1949 a Nové Vsi, jež je jejich součástí od roku 1961.

První písemné zmínky pochází již z roku 1258. Dolní Moravice náležely k panství Sovineckému.

Místo robot platili dolnomoravští raději poplatky, které si vymohli přibližně roku 1573 za Jana z Bozkovic.

Tyto poplatky jsou ještě zaznamenány v sovineckém urbáři z roku 1609.Při přechodu vojsk po roce 1620 se obec značně zadlužila.

Vrchnost se snažila tyto dluhy zmírnit různými úlevami v robotě. V roce 1658 zde působil farář a děkan Kryštof Alois Lautner, jenž se stal jednou z obětí známých inkvizičních čarodějnických procesů na Šumpersku. Lidé žijící v Dolní Moravici byli roku 1709 postiženi povodní, v rozmezí let 1713 až 1715 morem a 5.července 1916 větrnou smrští provázenou krupobitím.

Zdroj - Staresovinecko.cz

 

Dolní Moravice - Srdce Jesenického podhůří

Dolní Moravice

Nacházíme se v jedné z nejvýše položených obcí v okrese Bruntál  s nadmořskou výškou 600 – 827 m.n.m. a patříme do chráněné krajinné oblasti Jeseníky – území s nadprůměrně zvýšenou péči o krajinu.

Obec leží na spojnici z Rýmařova do Malé Morávky a Karlové Studánky. Žije nás tu více jak 400 obyvatel, máme v obci školu i mateřskou školku. Máme zde také spoustu historických památek, cyklo i turistické trasy, možnost ubytování a sportovního vyžití.

Zdroj - Srdcejesenicka.eu

 

Turistik

První zmínka o Dolní Moravici je z roku 1351 a v tomto období byla součástí panství Slovinec. Obyvatelé obce se živili především zemědělstvím. V roce 1599 byla v obci založena škola.

V roce 1712 tu začala pracovat pila a papírna. Kolem roku 1500 se v okolí obce začalo s těžbou stříbronosné rudy. Obec Nová Ves vznikla v roce 1604 jako hornická obec.

Barokní kostel svatého Jakuba staršího pochází z roku 1795. V interiéru kostela najdeme renesanční kněžiště a nad kostelem se zvedá věž pocházející z roku 1593. Zajímavou památkou na území obce je dům č.p. 17, který byl postaven v 19. století a jedná se o památku lidové architektury.

K historickým památkám v obci rovněž patří pilíř svaté Trojice zhotovený v roce 1752 a socha Immaculáty z roku 1764. Na území obce Nová Ves jsou rozsáhlé doly, které jsou označeny jako největší historické doly na těžbu stříbronosného galenitu na Severní Moravě. Dolní Moravice leží severním směrem od města Rýmařov.

Zdroj - Turistik.cz

 

Realitní Poradna

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 603 433 890

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.


Realitní Poradna

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF